ProfiZYMVyvážený komplex
Kde Kúpiť Kde Kúpiť ProfiZYM Plus Krabička
Čo je ProfiZYM
Ako to funguje
Charakteristika
Dávkovanie
Referencie
Časté otázky
Krabička ProfiZYM
 
profizym

Charakteristika

Užívanie prípravku ProfiZYM Plus vo forme malých kapsúl je vďaka vysokej koncentrácii a aktivite použitých enzýmov jednoduché a komfortné, nakoľko súčasne (v rámci jednej dávky) nie je nevyhnutné užívať väčší počet kapsúl.  

Kapsuly sú zložené z rastlinnej želatíny (rastlinná celulóza a voda), bez obsahu ďalších pomocných látok, ktoré môžu zaťažovať tráviaci systém. Forma želatínových kapsúl je šetrná voči použitým enzýmom, nakoľko pri ich výrobe nedochádza k použitiu tak vysokej teploty a tlaku ako pri výrobe tabliet.  

Špecifikom prípravku ProfiZYM Plus je systém Serrazimes®-I.
Serrazimes je obdobou Serrapeptidázy,  ktorá pomáha pri tlmení bolesti a opuchov, priaznivo pôsobí na srdcovo-cievny, dýchací aj imunitný systém.

Výhodou fungálneho enzýmu Serrazimes voči Serrapeptidáze získanej z baktérií je jeho klinicky potvrdená vyššia protizápalová účinnosť a nižšie nežiadúce účinky.

Klinické štúdie preukázali, že enzýmy Serrapeptidáza a Serrazimes (Seaprose) majú fibrinolytické, protizápalové a antiedematózne vlastnosti (zabraňujú opuchom a zadržiavaniu tekutín) v mnohých tkanivách a že ich protizápalové účinky sú lepšie ako pri iných proteolytických enzýmoch. Tieto enzýmy sú vhodnou alternatívou nesteroidových protizápalových liekov (NSA), tradične používaných pri terapii reumatoidnej artritídy a osteoartritídy. Ich použitie bolo zároveň rozšírené na liečbu chronickej sinusitídy a pooperačných zápalov a niektorí vedci veria, že enzýmy môžu zohrávať dôležitú úlohu v prevencii rozvoja aterosklerotických plátov a ich uvoľňovaniu.

Okrem znižovania zápalovej reakcie je jednou z najvýznamnejších vlastností Serrapeptidázy a Serrazimes tlmenie bolesti vďaka ich schopnosti blokovať uvoľňovanie amínov vyvolávajúcich bolesť zo zapálených tkanív.

Serrazimes (Seaprose) pri pooperačných komplikáciách.

Dindelli M, et al. : Klinická účinnosť a bezpečnosť Seaprose v liečbe komplikácií popôrodných chirurgických zranení

Záverom štúdie je, že získané dáta potvrdili účinnosť Seaprose pri liečbe laparotomických a episiotomických zranení.

Protizápalové účinky prírodných proteáz.

Serrazimes a Serrapeptidáza při zápalovom ochorení žíl.

Bracale G, Selvetella L., Klinická štúdia účinnosti a tolerancie Seaprose S pri zápalovom ochorení žíl. Kontrolovaná štúdia versus Serrapeptidáza.

V priebehu štúdie bolo potvrdené, že liečba so Seaprose je efektívna a dobre tolerovaná pacientmi so zápalovým ochorením žíl.

Serrazimes versus NSA
Lekári v Európe a Ázii poznali protizápalové a analgetické vlastnosti prírodných enzýmov Seaprose (Serrazimes) a Serrapeptidázy a využívajú ich k liečbe ako alternatívu salicylátov, ibuprofénu a iných NSA.

Podpora účinku antibiotík.
Schopnosti Serrapeptidázy zvýšiť aktivitu mnohých antibiotík, vrátane ampicilínu, ciclacilínu, cephalexinu a cefotiamu bola preukázaná v mnohých štúdiách.

Štúdie týka júce sa Serrapeptidázy u pacientov so syndrómom karpálneho tunelu

Záver: Liečba s pomocou Serrapeptidázy je užitočnou alternatívou ku konzervatívnej liečbe.

Cystická mastopatia

Serrapeptidáza sa taktiež úspešne využíva pri liečbe fibrocystickej mastopatie.

V rámci dvojmo zaslepených štúdií bolo 70 pacientiek s mastodyniami náhodne rozdelené do liečebnej skupiny a skupiny s placebom. Serrapeptidáza mala lepšiu účinnosť ako placebo, v zlepšení bolestivosti, opuchov a ztuhnutia pŕs.

Zhrnutie
Nezávisle od toho, či sú enzýmy Serrazimes (Seaprose) alebo Serrapeptidáza využívané pri zápalových ochoreniach, ku tlmeniu bolesti alebo na prevenciu tvorby plátov v artériách, sú dobre tolerované. V dôsledku neprítomnosti nežiaducich účinkov a vďaka protizápalovým účinkom je logickou alternatívou za škodlivé NSA.

Serrazimes® prinášajú veľký krok vpred pri hľadaní pomoci pre ľudí, trpiacich zápalovými ochoreniami.

tabletky

profizym
 
profizym

Stada

STADA PHARMA Slovakia, s.r.o., Einsteinova 19, 851 01 Bratislava
Ladival OralZYM
profizym